EUROBIT Cheb

Informace o projektu

  • Místo instalace

    Pražská, 35002 Cheb, Czechia

  • Datum instalace

    Září 2017

  • Kategorie

    Cenové ukazatele / Vizualizační prvky

Zdařilý rebranding


Součástí tohoto projektu byl kompletní rebranding čerpací stanice. Tedy především nový cenový totem, atiky, loga a další vizualizační prvky.

Cenový ukazatel


Design cenového totemu klade důraz na zobrazované ceny produktů. Jsou použity velké vícesegmentové zobrazovače o výšce znaků 50 cm. Tím je zaručena čitelnost přibližně 250 m, což je ve městě více než dostatečné. Upoutání pozornosti je dále umocněno agresivní žlutooranžovou barvou cenových ukazatelů, která je výborně čitelná za všech světelných podmínek. Dále je na totemu výrazně provedeno logo a otevírací doba čerpací stanice. Jiné informace považuje zadavatel za nadbytečné. Zajímavým detailem je barva jednotlivých produktových kazet, odpovídající nabízenému produktu. Nevýhodou tohoto řešení je nutnost přebarvování kazet při případném přechodu na jinou produktovou skladbu. Totem působí celkově velmi výrazně, přitom čistě a přehledně. Je to dominanta čerpací stanice přesně tak, jak má být.

Atika


Atika je zhotovena z lakovaných plechů, má vypouklý tvar a je lemována světelnou LED linkou. Atika je přerušena výrazně provedeným prostorovým podsvětleným logem. Opticky je původní výška atiky snížena bílým lemem v horní části.

Ostatní vizualizační prvky


Dále jsou na čerpací stanici použity další vizualizační prvky v podobném stylu. Celkový design čerpací stanice je velmi zdařilý a je zde vidět jednak práce profesionálního designéra a jednak delší doba vývoje tohoto provedení.