KM-PRONA Jaroměřice

Informace o projektu

  • Místo instalace

    Poděbradova, 67551 Jaroměřice nad Rokytnou, Czechia

  • Datum instalace

    Únor 2017

  • Kategorie

    Cenové ukazatele / Vizualizační prvky

O Projektu


Tento projekt zahrnoval kompletní přestavbu převzaté čerpací stanice do barev společnosti KM Prona. Tedy především nový cenový totem, atiky, loga, opláštění sloupů a další vizualizační prvky.

Cenový ukazatel


Design cenového totemu zdůrazňuje především logo společnosti, která provozuje síť čerpacích stanic, a tudíž se jedná o známou značku, kde lze očekávat určitou úroveň prodávaných produktů a služeb. Část zákazníků, která sleduje především ceny pohonných hmot upoutají dva velké displeje pro dva hlavní produkty, tedy naftu a benzin. Ceny ostatních produktů jsou zobrazeny v menším formátu, nicméně jsou na totemu dostupné. Jsou použity LED sedmisegmentové zobrazovače o výškách znaku 400, resp. 250 mm. Čitelnost je tedy 200, resp. 125 m. Kromě loga a cen je na totemu dále prostor pro banner, kde je propagován koncept Monza café. Celkovým provedením a barevným řešením je totem a potažmo celý design čerpací stanice neagresivní, klade důraz na eleganci a snaží se oslovit zákazníky především úrovní poskytovaných služeb.

Atiky


Atika je zhotovena z lakovaných plechů, má vypouklý tvar a je lemována světelnou LED linkou. Atika je přerušena prostorovým podsvětleným logem. Opticky je původní výška atiky snížena bílým lemem v horní části. Opláštění sloupů přestřešení je rovněž zhotoveno z lakovaných skružených plechů, součástí sloupů jsou designové límce. Součástí opláštění sloupů jsou světelné oktanboxy, které navádí řidiče k jednotlivým výdejním stojanům dle dostupnosti jednotlivých produktů.

Atika na kiosku je pouze naznačena, dominantní je světelné logo Monza café nad vchodem.

Závěr


Celkový design čerpací stanice KM Prona je velmi čistý, elegantní a nadčasový. Je znát dlouhá doba vývoje designového konceptu. Do stejných barev je sladěna i fasáda budovy, její střecha, barva výdejních stojanů a další detaily.