ZARIS Hatě

Informace o projektu

  • Místo instalace

    Hatě, 66902 Chvalovice, Czechia

  • Datum instalace

    Březen 2017

  • Kategorie

    Cenové ukazatele / Vizualizační prvky

Požadavek


Zákazník si přál posunout design své čerpací stanice na exponovaném místě hraničního přechodu do Rakouska na novou úroveň. Reklamní prvky byly tedy kompletně vyměněny.

Cenový ukazatel


Design cenového totemu odráží především důvod, proč zde rakouští motoristé tankují, ceny. Ceny jsou na totemu dominantní, jsou použity LED sedmisegmentové zobrazovače o výškách znaku 400 mm s čitelností cca 200 m. Logo je řešeno zajímavě velkoplošným výliskem. Kromě loga a cen je na totemu dále prostor pro banner. Celkovým provedením a barevným řešením je totem čistý, nekomplikovaný a výrazný.

Atika


Atika je zhotovena z lakovaných plechů, má vypouklý tvar a je lemována světelnou LED linkou. Atika je přerušena prostorovým podsvětleným logem. Atika na kiosku řešena stejně, jako atika na přestřešení.

Opláštění sloupů


Opláštění sloupů včetně ramp nad stojany je rovněž zhotoveno z lakovaných plechů. Zde byla snaha, aby tento komplet působil lehce a vzdušně. Rampy nad výdejními stojany zakrývají konstrukční prvky střechy, jsou tam tedy spíš z technických, než designových důvodů.

Zhodnocení


Celkový design čerpací stanice je seriózní, čistý a nekomplikovaný. Navozuje atmosféru férového prodejce pohonných hmot v prostředí hraničního přechodu, který je plný různých bizardních staveb a stavbiček.