TUZEMÁK Jindřichův Hradec

Informace o projektu

  • Místo instalace

    Jiráskovo předměstí, 37701 Jindřichův Hradec

  • Datum instalace

    Květen 2020

  • Kategorie

    Cenové ukazatele

Zadání


Obrátil se na nás zákazník se zajímavým požadavkem. Totem ve tvaru láhve od tuzemského rumu. Jedná se o čerpací stanici, kterou vlastní a provozuje likérka Fruko Schulz v Jindřichově Hradci. Tato čerpací stanice je vyhlášená tím, že kromě pohonných hmot se zde prodává také vyhlášený tuzemský rum a je možno si jej nechat načepovat přímo do přinesených nádob, které Vám obsluha opatří kolkem. Cena rumu je proto uvedena přímo na cenovém totemu.

Technické řešení


Nejprve jsme navrhli optimální velikost „lahve“, a to 8 m. Nejsložitější částí konstrukce bylo vyřešení přechodu boční části lahve do hrdla. Toto jsme nakonec provedli z laminátu, naštěstí jsme mohli použít formu, která vznikla pro jiný projekt a zde se kupodivu tvar přesně hodil. Dále bylo nutno si dát pozor na správný výběr barvy „rumu“ a na sjednocení barevnosti různých materiálů.

Noční tvar lahve je tvořen světelnou LED linkou, která vytváří světelnou konturu.

K zobrazení cen jsou použity sedmisegmentové LED zobrazovače, se znaky o výšce 400 mm. Je použito řešení bez krycího plexiskla, kde je výhodou zvýšení kontrastu díky absenci různých rušivých odlesků na plexiskle. Vodotěsnost je zajištěna unikátní konstrukcí totemu. Ostatní řešení je tradiční, podsvětlená grafika ve spodní části totemu, ocelová zinkovaná konstrukce a opláštění lakovaným hliníkovým plechem.