F1 Petrovice

Informace o projektu

  • Místo instalace

    Petrovice, 40337 Petrovice, Czechia

  • Datum instalace

    Září 2017

  • Kategorie

    Cenové ukazatele / Vizualizační prvky

O projektu


Společnost F1 provozuje síť čerpacích stanic především v blízkosti hraničních přechodů, cílí tedy zejména na příhraniční klientelu. Celkový design je dynamický a odkazuje na seriál závodů F1, ačkoliv z důvodu ochrany práv provozovatele F1 není možno některé věci kopírovat. Celkovému pojetí odpovídá i výrazné barevné řešení, kde převažuje antracitová barva a červené doplňky.

Tento projekt zahrnoval kompletní přestavbu čerpací stanice do barev společnosti F1. Tedy především nový cenový totem, atiky, loga, opláštění sloupů, obklady fasády a další vizualizační prvky.

Zobrazení různých měn


Design cenového totemu zdůrazňuje především logo společnosti, které je určující. Ceny jsou zobrazeny standardně pomocí LED zobrazovačů červené barvy. Je možno zobrazovat na jedné straně totemu ceny v Eur a na druhé v Kč, případně zobrazení periodicky střídat na obou stranách.

Ostatní vizualizační prvky


Ostatní reklamní prvky využívají jak lakovaný hliníkový plech, tak materiály typu bond, zejména pro obklad budovy. Kontura čerpací stanice je v noci zvýrazněna svítící LED linkou červené barvy, a to i na fasádě budovy.

Komplikované je zejména logo F1, které je nutno vyrábět ručně za využití několika technologií.